5 miejsce Polek w dużynie na MŚ U18 w Dettenheim

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

Na Mistrzostwach Świata w Dettenheim rozpoczęliśmy od turnieju drużynowego juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które ostatecznie zajęły piątą pozycję. Na pewno w ekipie polskiej był spory niedosyt bo do pudła nie brakowało wiele.

Świetnie rozpoczęła w naszej ekipie Katarzyna Mroczkiewicz z Dziewiątka-Amica Wronki. Jej końcowy wynik 564 kręgle to dobry rezultat, choć przed ostatnim torem było jeszcze lepiej. Nasze jednak w czołówce. Druga wystartowała Julia Sidło z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Bardzo równa gra Julii dała jej 570 kręgli, co później okazało się najlepszym rezultatem w drużynie. Nasze ciągle w walce o medale. Nic nie zmienia się po starcie Nicoletty Dudziak z Polonii 1912 Leszno, która kończy z 565 kręgli i cały czas Polki w walce o tytuły. Najtrudniejsze zadanie przez Julią Brodziszewską, dla której ten sezon był mocno pechowy przez nieprzyjemną kontuzję. Tegoroczna maturzystka jednak jest znana z waleczności na torach. Przyzwoita gra Julii ale jednak do Słowenek, które zajęły miejsce trzecie zabrakło 41 kręgli. Julia skończyła z wynikiem 541.

Piąte miejsce naszych dziewcząt, które wygrały m.in. z Węgierkami, Czeszkami, Austriaczkami, Serbkamim, na pewno należy uznać za bardzo dobry wynik. A, że historycznie mamy w tej kategorii wiekowej sukcesy to, na pewno pewny niedosyt pozostał…

Ważne, że do finału indywidualnego, który zostanie rozegrany w ostatnim dniu mistrzostw, awansowała trójka naszych: Kasia, Nicola i Julia Sidło.