Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W dniach 24-25.02.2018r. na miejskiej kręgielni w Tomaszowie Maz. został rozegrany jubileuszowy XXX Turniej Asów jako 3 edycja GPP iPOS. Impreza objęta była patronatem Prezydenta Miasta i przeznaczona była dla kategorii senior i junior. Brało w niej udział 54 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Pilicę reprezentowało tylko 3 zawodników: senior Konrad Mocarski i 2 juniorów Szymon Klimek i Paweł Osiński. W pierwszym dniu rozgrywek bardzo dobrze pokazali się nasi zawodnicy, Mocarski z wynikiem 601 wygrał kwalifikacje przed Klimkiem z "życiówką" 590, a Osiński z wynikiem 547 zajął 11 pozycję.
W niedzielnym finale rewelacyjnie walczył Mocarski, który w finale osiągnął wynik 562 i dopiero ostatnim rzutem do pojedynczego kręgla rozstrzygnął pojedynek z Karolem Sellmannem z KS Start Gostyń na swoją korzyść i wygrał zawody strącając o 1 więcej. Mocarski 1163, Sellmann 1162, trzeci był Igor Szydłowski z BOSiR Brzesko.
Nasi pozostali zawodnicy w finale nie zagrali już tak dobrze jak w kwalifikacjach. Klimek strącił tylko 516 kręgli i z łącznym wynikiem zajął 7 pozycję, a Osiński w finale zbił 504 kręgle i z wynikiem 1051 zajął 16 miejsce.
Wśród kobiet 1 miejsce zajęła Anna Chwastyniak z KS POLONIA 1912 Leszno przed Barbarą Gandecką z OSiR Vector Tarnowo Podgórne i Mają Olszewską z TKKF Dębinki Gdańsk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony Jubileuszowy XXX Turniej Asów zakończony

Załączniki:
Pobierz plik (30. Turniej Asow WYNIKI.pdf)WYNIKI - XXX Turniej Asów[ ]204 kB965 Pobieranie