Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni.

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W dniach 18-22.04.2018r. na kręgielni w Lesznie odbył się młodzieżowy turniej kręglarski XXV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego, który był jednocześnie szóstą, podsumowującą edycją Młodzieżowego Grand Prix Polski.

Rewelacyjnie wystąpił na nim kręglarz Pilicy Mateusz Goździk, bijąc nowy rekord tamtejszej kręgielni strącając w finale 619 kręgli. Zdetronizował tym wynikiem poprzedni rekord, który należał również do zawodnika Pilicy, Pawła Osińskiego, który w 2012 roku ustanowił 615 kręgli.

Mateusz w sobotnich kwalifikacjach uzyskał 576 kręgli zajmując pierwszą pozycję i wynikiem łącznym 1195 wygrał turniej przed Bartoszem Pośladkiem (1134) z BOSiR-u Brzesko i Szymonem Koszem (1117) również z Pilicy. Bardzo dobrze zaprezentował się Kosz, który z 7 pozycji po kwalifikacjach, grając równo 556 i 561 przebił się na 3 pozycję.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, łącznie startowało w nim 140 zawodników. Najliczniej obsadzone były kategorie młodzików i młodziczek. Do ścisłego finału kwalifikowało się tylko po 7 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze w kategorii młodziczek spisała się Małgorzata Kompa, która po kwalifikacjach (498) była 3 ostatecznie zajęła 2 miejsce (finał 532) z łącznym wynikiem 1030 za Iwoną Dziamską z OSiR Vector Tarnowo Podgórne (1069), a przed Aleksandrą Banaszak z KS Start Gostyń (1008). Udanym startem może się również poszczycić Karolina Wołczyk, podopieczna trenera Dominika Ogłuszki, która z wynikami (458 i 436) na 7 miejscu dostała się do finału i na tej pozycji ukończyła zawody. Niestety mniej udany start zaliczyli nasi młodzicy zajmując 21, 26 i 31 miejsce.

W juniorkach młodszych udany start zaliczyła Joanna Pawłowska, która z wynikiem 527 weszła do finału na 6 miejscu, a w finale grając 526 zajęła 4 miejsce z łącznym wynikiem 1053. Tym razem mniej szczęścia miała nasza świeżo upieczona mistrzyni Polski Julia Sidło, która po kwalifikacjach z wynikiem 518 znalazła się tuż za 7-ką finałową na 8 miejscu.

Bardzo dobrze dla Pilicy wypadło podsumowanie Młodzieżowego Grand Prix Polski.

W kategorii młodziczek Małgorzata Kompa uplasowała się na 4 miejscu, w kategorii juniorek młodszych 3 nasze zawodniczki znalazły się w pierwszej 10: Julia Sidło 6, Joanna Pawłowska 7. Angelika Wojtaszek 8. W kategorii juniorów młodszych najlepiej wypadł Mateusz Goździk 1080 pkt. który do końca walczył o 1 lokatę i zakończył tę walkę na 2 miejscu tracąc do 1 Jakuba Cwojdzińskiego 1090 pkt. z OSiR Vector Tarnowo Podgórne zaledwie 10 punktów. Trzeci Mateusz Radzi z KK Dziewiątka Amica Wronki uzbierał 840 pkt. Szymon Kosz z Pilicy tę rywalizację ukończył na 10 pozycji.

Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni. Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni. Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni. Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni.

Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni. Rekord Mateusza Goździka na leszyńskiej kręgielni.