I dzień - 28-30.12.2015r. Mistrzostwa Polski dystanse i wielobój

KS Pilica. Opublikowano w Łyżwiarstwo szybkie

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Pierwszymi zwycięzcami Mistrzostw Polski Seniorów na dystansach zostali:
Natalia Czerwonka - MKS Zagłębie Lubiń na  1500m
Zbigniew Bródka - UKS Błyskawica Domaniewice na 3000m
Brązowy medal Aleksandry Kapruziak na 1500m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

MP: Kaja Ziomek i Artur Nogal prowadzą na półmetku 500 m

Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin) i Artur Nogal (Fundacja ŁSiW Legia Warszawa) prowadzą po pierwszym biegu na 500 m w mistrzostwach Polski na dystansach, które rozgrywane są w Tomaszowie Mazowieckim.

Kaja Ziomek uzyskała 40,95 s i wyprzedziła Natalię Czerwonkę (MKS Zagłębie Lubin) 41,07 oraz Luizę Złotkowską (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) 41,47.

Artur Nogal przebieg 500 m w 36,56 s i wyprzedził Piotra Michalskiego (SKŁ Górnik Sanok) 36,95 oraz Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań) 37,63.

- Pod nieobecność Artura Wasia Nogal oraz Michalski są faworytami rywalizacji na 500 m i jak na razie nie zawodzą. Ich czasy w takich warunkach pogodowych jakie dziś panowały są bardzo dobre. Cieszy wynik Kai Ziomek. Widać, że ya zawodniczka rozwija się i śmiało atakuje pozycje utytułowanych rywalek - powiedział wielololetni szef wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Leszek Ułasiewicz.

 

MP: złoty medal Natalii Czerwonki

Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin) 2.05,20 zdobyła złoty medal w biegu na 1500 m w rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim mistrzostwach Polski na dystansach. Druga była Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) 2.06,76, a trzecia Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 2.08,23.

Czołowa trójka czempionatu uzyskała wyniki od poprzedniego rekordu toru, który wynosił 2.09,63 i należał do Natalii Czerwonki.

- Takie wyniki mogą tylko cieszyć - mówił z satysfakcją trener kadry kobiet Krzysztof Niedźwiedzki, który z uwagą śledzi rywalizację w krajowym czempionacie. - Mamy mocną grupę zawodniczek, wśród których są zarówno panczenistki doświadczone, jak i młode które atakują pozycję czołówki.

Jak podkreślił trener Niedźwiedzki mistrzostwa Polski są również kwalifikacjami do drugiej części sezonu m.in. europejskiego czempionatu w wieloboju, który rozegrany zostanie na początku stycznia w Mińsku, w którym mamy dwa miejsca w rywalizacji kobiet.

Natalia Czerwonka biegła po Luizie Złotkowskiej i wiedziała, że jej najgroźniejsza rywalka pobiła rekord toru. Odpowiedź zawodniczki MKS Zagłębia Lubin była błyskawiczna.

- Taka rywalizacja dobrze służy naszej dyscyplinie sportu. Staram się przede wszystkim wykonywać wskazówki trenera kadry, poprawiać swoje umiejętności. Cieszę się ze złotego medalu, który zdobyłam w barwach MKS Zagłębia i który reprezentuję od roku i trenuję tam pod kierunkiem Arkadiusza Skonecznego - powiedziała Natalia Czerwonka.

Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim kończą pierwszą część sezonu. - W drugiej czeka nas jeszcze wiele imprez, a najważniejszymi będą mistrzostwa świata na dystansach w Kołomnie. Pobiegnę tam m.in. w drużynie, którą stać na dobre rezultaty - podkreśliła Natalia Czerwonka.

 

MP: Zbigniew Bródka najlepszy na 3000 m

Zbigniew Brodka (UKS Błyskawica Domaniewice) 4.00,67 wygrał bieg na 3000 m w rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim mistrzostwach Polski na dystansach. Mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m wyprzedził Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań) 4.01,28 oraz Adriana Wielgata (KS Orzeł Elbląg) 4.04,77.

Bieg na 3000 m był ostatnią konkurencją pierwszego dnia tomaszowskich mistrzostw Polski. We wtorek rywalizacja będzie kontynuowana. Odbędą się m.in. drugie biegi na 500 m kobiet i mężczyzn.

Karolina Bosiek: w tym klubie spędzamy wiele czasu

W biegu na 1500 m Karolina Bosiek z wynikiem 2.12,06 zajęła wysokie, szóste miejsce w mistrzostwach Polski na dystansach, które dziś rozpoczęły się w Tomaszowie Mazowieckim. Piętnastoletnia panczenistka miejscowej IUKS Dziewiątki wyprzedziła trzynaście bardziej doświadczonych i rytynowanych zawodniczek.

Karolina Bosiek jest jedną z najbardziej utalentowanych łyżwiarek IUKS Dziewiątki, klubu którego 20 rocznicę powstania obchodzono w trakcie obecnego czempionatu.

- Nasz klub jest dobrze zorganizowany i panuje w nim bardzo serdecznia oraz miła atmosfera. Mocno wspieramy się nie tylko w czasie zawodów, ale również poza nimi - powiedziała Karolina Bosiek. - Jest to zasługa trenerów, którzy z nami pracują z Panią Jolantą Kmiecik na czele.

Nasza utalentowana zawodniczka dodała, że "w klubie zawodnicy spędzają wiele czasu." - Niekiedy więcej niż w domu - powiedziała z uśmiechem.

- Łyżwarstwo szybkie cieszy się w Tomaszowie Mazowieckim dużą popularnością. Widać to na ślizgawkach i w trakcie zawodów. Dzisiaj na tor przyszło wiele osób, żeby dopingować najlepszych - powiedziała.

Jak podkreśliła młoda panczenistka IUKS Dziewiątki "po raz kolejny zobaczyliśmy jak bardzo potrzebny jest w Polsce kryty tor." - Ocieplenie i wiatr mocno utrudniają przygotowanie obiektu do zawodów. Przy zimnej pogodzie raczej jest trudno zachęcić młodzież do profesjonalnego treningu. Chętnych do upawiania łyżwiarstwa szybkiego nie brakuje, co widać po naszym klubie - zakończyła panczenistka IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki.

Dodajmy, że na liście startowej MP na dystansach poza Karoliną Bosiek widzieliśmy inne reprezentantki tego klubu jak Karolina Gąsecka, Agata Jabłońska oraz Izabela Tejchman jak również ich koledzy - Damian Żurek i Jakub Piotrowski.

 

W Tomaszowie Mazowieckim wspaniały klimat dla łyżwiarstwa szybkiego

- Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim uważam za otwarte - tradycyjną formułkę wypowiedział Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Pan Marcin Witko. Życzył uczestnikom dobrych wyników i wywiezienia z miasta miłych wspomnień. W uroczystości otwarcia wzięła udział Zastępca Prezydenta Miasta Pani Zofia Szymańska.

Ceremonia otwarcia 30. Mistrzostw Polski na dystansach i 74. Mistrzostw Polski w wieloboju miała uroczystą oprawę. - Wspólnie z Panem Prezydentem Marcinem Witko postanowiliśmy, że to będą zawody inne, niż dotychczas. Oczywiście zawsze najważniejsi są zawodnicy, ale tym razem będzie bardzo dużo imprez towarzyszących jak np. ślizgawka rodzinna, nocny maraton łyżwiarski z mistrzami oraz dyskoteka na lodzie. To będzie święto naszej dyscypliny sportu - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Kazimierz Kowalczyk, który przyjął raport Sędziego Głównego MP. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego wciągnięta została biało-czerwona flaga na maszt.

Uczestnicy mistrzostw oraz goście, którzy przybyli ze wszystkich stron Polski podkreślali świąteczny wystrój tomaszowskiego toru. Imponowało m.in. oświetlenie i nowe materace.

- Widziałem bardzo dużo mistrzostw Polski, ale tak fantastycznej atmosfery, elegancko wystrojonego obiektu nie przypominam sobie. Gospodarze bardzo postarali się i należą im się gorące słowa podziękowania - mówił wieloletni szef wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Leszek Ułasiewicz.

- W Tomaszowie Mazowieckim jest znakomity klimat do współpracy. Władze miasta z Panem Prezydentem Witko doceniają rolę sportu i znaczenie łyżwiarstwa szybkiego w miejscowej tradycji. Z wielkim zaangażowaniem włączyli się do organizacji mistrzostw i włożyli w przygotowania wiele trudu - podkreślił Kazimierz Kowalczyk.
MP na tomaszowskim obiekcie zapoczątkowały obchody 95-lecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Kulminacyjnym punktem Jubileuszu będą mistrzostwa Europy, których będziemy gospodarzem na początku 2017 roku.

 

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Seniorów