Grad medali IUKS Dziewiątka - Łyżwiarstwo szybkie młodzików

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 4 (1279) z 30 stycznia 2015 r.

Tomaszowscy medaliści mistrzostw Polski młodzików z trenerką Jolantą Kmiecik po zawodach w Sanoku

Tomaszowscy panczeniści zdominowali Ogólnopolskie Zawody „Srebrna Łyżwa 2015”, które w weekend odbyły się w Sanoku. Zawodnicy Dziewiątki zdobyli aż 27 medali i prawie wszystkie złote. Statuetki Srebrnej Łyżwy otrzymali Karolina Bosiek i Damian Żurek. Zawody o „Srebrną łyżwę” to mistrzostwa Polski młodzików. Rywalizacja dziewcząt były wewnętrzną sprawą klubu z Tomaszowa. Nasze łyżwiarki zdobyły komplet medali indywidualnie i dwa krążki w biegu drużynowym. W mistrzostwach najjaśniej świeciła talentem Karolina Bosiek. która wygrała wszystkie cztery biegi i wielobój. Za nią pięciokrotnie plasowała się Karolina Gąsecka, a pięć razy po brąz sięgała Iga Kapruziak. Tuż za podium w wieloboju znalazły się czwarta Natalia Jabrzyk i piąta Izabela Tejchman. Bieg drużynowy tomaszowianki wygrały podwójnie. Złoty medal wywalczyła drużyna w składzie: Bosiek, Tejchman i Jabrzyk, a srebrne krążki zdobyły: Gąsecka, Kapruziak i Karolina Świnoga. Równie udany start na torze w Sanoku mieli tomaszowcy młodzicy. Damian Żurek wygrał wielobój i trzy biegi, a na najdłuższym zdobył srebro. Damian w rywalizacji na 3 km ustąpił klubowemu koledze Jakubowi Piotrowskiemu, którego zwycięstwo było sensacją dnia. Kuba dołożył do złota trzy brązowe krążki na 500 i 1000 m oraz w wieloboju, a na 1500 m był czwarty. Żurek, Piotrowski i Wiktor Grzybek byli bliscy wywalczenia tytułu mistrzowskiego w biegu drużynowym. Niestety, tomaszowianie po dramatycznym wyścigu i finiszu musieli się zadowolić srebrnym medalem.

***
Już w środę dziewięcioosobowa ekipa z Tomaszowa wyjechała do Holandii, gdzie będzie reprezentować Polskę w zawodach Viking Race, które są uważane za nieoficjalne mistrzostwa Europy młodzieży od 11 do 16 la. Młodzi panczeniści będą rywalizować o medale w hali Tialf w Heerenveen.

Młodzież we Włoszech

W weekend we włoskim Collalbo czworo młodych łyżwiarzy z Tomaszowa pod wodzą trenera Rafała Ślusarskiego ścigało się w 33. International „Finstral Trophy” JuniorMitting. Najlepiej wypadł Jakub Dymkowski, który w wieloboju zajął drugie miejsce. Zawodnik Dziewiątki ustanowił rekordy życiowe na 1000 (1.30,25) i 1500m (2.20,51). Z jego kolegów klubowych czwarte miejsce zajął Oskar Ślusarski, a Daria Kopacz była piąta. Siódma lokata przypadła Katarzynie Deli z Pilicy.