Panczeniści już walczą - Sezon łyżwiarstwa szybkiego w Polsce rozpoczęty

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1324) z 11 grudnia 2015 r.

W miniony weekend w Sanoku zainaugurowany został sezon łyżwiarstwa szybkiego seniorów na polskich torach. Tomaszowscy panczeniści pokazali się z dobrej strony, zajmując wiele czołowych miejsc. W sanockiej Barbórce 2015, na którą złożyły się zawody Pucharu Polski i Ogólnopolskie Zawody Klasyfikacyjne, rywalizowało 36 zawodników i 22 zawodniczki z siedmiu klubów. W Pucharze Polski w wieloboju trzecie miejsce zajęła Karolina Bosiek. Piąta była Karolina Gąsecka (obie IUKS Dziewiątka), a szósta Natalia Jabrzyk z Pilicy. Wśród mężczyzn na czwartym miejscu uplasował sięMateusz Owczarek z Pilicy. W poszczególnych wyścigach Bosiek była druga na 1000 m oraz trzecia na 1500 i 3000 m. Powracająca do formy po kontuzji Gąsecka była czwarta na 3 km, piąta na 500 i 1500 m oraz szósta na 1000 m. Na wyróżnienie zasługuje postawamłodziczki Natalii Jabrzyk, która na 1500 i 3000 m uplasowała się na szóstym miejscu. Wrywalizacji panów najwyżej był Damian Żurek z Dziewiątki, zajmując drugie miejsce na 500 m. Owczarek był drugi na 1500 m oraz dwukrotnie trzeci na 3 i 5 km. Bieg drużynowy pań wygrała Dziewiątka w składzie: Bosiek, Gąsecka i Jabłońska. Druga była Pilica (Ulkowska, Jabrzyk i Kaczmarek). Wśród mężczyzn drużyna Dziewiątki (Żurek, Piotrowski i Kołodziejczyk) zajęła trzecie miejsce. W OZK bardzo dobrze zaprezentowała się Karolina Świnoga, która wygrała cztery biegi. Była najszybsza dwukrotnie w sprincie na 500 oraz na 1000 i 1500 m. Natalia Kowalska zajmowała dwukrotnie miejsce na 500 i 1000 m oraz była trzecia na 1500 m. Katarzyna Dela była trzecia i czwarta w dwóch startach na 500 m, druga na 1500 m i piąta na 1000 m. Daria Kopacz trzykrotnie zajmowała czwarte miejsce (dwa raz na 500 m i na 1500 m), a na 1000 m była szósta. Dziewiątka w składzie: Kopacz, Kowalska i Świnoga, wygrała zdecydowanie bieg drużynowy. Wśród chłopców Jakub Dymkowski wygrał dwa biegi na 500moraz na 1500m i zajął drugie miejsce na 1000 i 5000 m. Oskar Ślusarski dwukrotnie plasował się na drugim miejscu na 500 m. Był też trzeci na 1500 m i szósty na 1000 m. Filip Kowalski wygrał bieg na dystansie 3 km.

Tomaszowianki są nadzieją polskiego łyżwiarstwa szybkiego.
Na łyżwach: Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek i Iga Kapruziak