Tomaszowianie stali na podium - Mistrzostwa Polski na wrotkach

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 20 (1346) z 20 maja 2016 r.

Tomaszowska sztafeta na najniższym stopniu podium

W miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim. Startowała w nich 19-osobowa ekipa IUKS Dziewiątka. Zawodnicy naszego klubu zdobyli osiem medali, ale żadnego tytułu mistrzowskiego.
Nazwa zawodów wskaż ige, że zostały rozegrane na ulicach Tomaszowa Lubelskieg), ale w rzeczywistości Wrotkarze ścigali się na 500-metrowym torze. Rozdano aż 330 medali w 110 konkurencjach.
Z reprezentantów Dziewiątki najlepiej spisał się Szymon Wojtakowski, który w kat. junior D1 zdobył trzy aebrne medale na 100 i 200 melrów oraz w wieloboju i dołożył brazowy krążek na 1000 m zdobył. Na trzecim miejscu starty kończyli Jakułi Kępa na 100 m i Jakub Piotrowski na 10.000 m.
Dwa brązy zdobyły ponadto drużyny dziewcząt - juniorki C w składzie: Brajtkrojc. Pecyna i Adamowicz oraz kadetki Kopacz, Owczarek i Krześlak. Drugi zespół juniorek C był czwarty. Jechały w nim: Domagała. Chmal i Bosiek. Kępa w kat junior C na 3000 m był czwarty, a na 500 i 2000 m sióshny, co w wiekiboju daki mu piątą pozycję. Dawid Balcerczyk w tej kategorii wiekowej był dwunasty w wieloboju (10 na 2000 m).
Piotrowski w kat. junkir B był piąty na 500 m i jedenasty na 100 m. Upadek na 10 km zepchnął go w wiekiboju na 8 miejsce. Filip Kowalski w wieloboju zajął 14 miejsce (też upadł).
Kadet Oskar Ślusarski zajął czwarte miejsce na 100 in. jedenaste na 500 m i dziesiąte na 3 km. ale po upadku na 5000 in w w ieloboju zajął 11 miejsce. W lej kategorii Patryk Kacperek w wiekiboju był sklasyfikowany na 9 miejscu (12 na 500, 7 na 5000, 10 na 500 i 9 na 3000 m). Kamil Rybiński był trzynasty, a Karol Jabłoński siedemnasty. Sztafeta amerykańska w składzie: Kacperek, Rybiński i Jabkiński finiszowała jako czwarta.
X dziewcząt indywidualnie najwyżej uplasowała się Aleksandra Kośka która w kat. 1)2 była szósta w wieloboju (8 na 100, 5 i b 1000, 7 na 200 i 6 na 1500 m). W wieloboju juniorek C Weronika Pecyna była dziewiąta. Olimpia Adamowicz jedenasta Weronika Brajtkrojc piętnasta. Milena Bosiek szesnasta. Wiktora Domagała dziewiętnasta, a Angelika Cłimal dwudziesta. Miejsca naszych kadetek: II. Daria Kopacz, 12 Jagoda Owczarek. 13. Natalia Krześlak. Zawodników przygotowywali do startów trenerzy Rafał Brzostowicz, Marcin Jabłtńskioraz Jolanta i Wiesław Kmiecikowie.

Medale Oli Kanruziak
W mistrzostwach na Lubelszczyżnie startowała jeszcze Aleksandra Kapruziak. łyżwiarka Pilicy, która studiuje w Krakowie i w tym sezonie wrotkarskim reprezentuje barwy KS Optima Skawina Jabra Roller Team.
Nasza najlepsza panczenistka młodego pokolenia w rywalizacji seniorek była druga na 5.000 m a w startach na 100, 500 i 10.000 m zajmowała trzecie miejsce. W wielobój u dało jej to brązowy medal. Mistrzynią Polski została inna kadrowiczka łyżwiarstwa szybkiego Aleksandra Goss ze Zrywu Słomczyk, który wygrała wszystkie biegi.
Ola w tym roku ma już na koncie inne sukcesy. W I Półmaratonie we Wrotkarstwie Szybkim o „Dzban Bernarda” w Grodzisku Wielkopolskim, który był jednocześnie mistrzostwami Polski, wywalczyła srebrny medal. Ustąpiła tylko Goss.
Tomaszowianka startowała jeszcze w dwóch półmaratonach wrotkarskich w Krakowie. Pierwszy wygrała, a w ostatnim był druga.

Zawody w Tomaszowie
W ostatni weekend maja (28-29) na torze asfaltowym przy uL Strzeleckiej w Tomaszowie z okazji Dina Dziecka odbędą zawody wrotkarskie dla dzieci na rolkach krótkich i długach. Na 18-19 czerwca planowane są zawody SuperTalent 2016.