Kolejny rekord Polski Karoliny - Łyżwiarstwo szybkie - Puchar Świata i Polski

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 49 (1427) z 8 grudnia 2017 r.

Wweekend na olimpijskim torze w Calgary odbyły się zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Startowała w nich dość liczna reprezentacja Polski, do której powołano dwoje panczenistów KS Pilica Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się bardzo dobrze.

Karolina Bosiek

W Kanadzie kolejny raz formą błysnęła Karolina Bosiek, która już mocno wyśrubowała rekord Polski juniorów na dystansie 3000 m czasem 4.03,45. Tylko 4 sekundy zabrakło jej do rekordu świata juniorek Antoinette de Jong 3.59,49. Bosiek była najlepszą Polką. Zajęła wysokie 5 miejsce w grupie B. Zaraz za nią na 6 pozycji uplasowała się Katarzyna Bachleda-Curuś. Grupę wygrała Holenderka Carlijn Achtereekte z czasem 3.58,63. Karolina zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata. Z dorobkiem 15 „oczek” zajmuje w klasyfikacji generalnej 3 km 29 miejsce i jest coraz bliżej wywalczenia prawa startu w Zimowych
Igrzyskach Olimpijskich. W półfinale biegu ze startu wspólnego rywalizował Roland Cieślak. Tomaszowianin spisał się nieźle. Z czasem 8.10,96 zajął dziesiąte, ale do awansu do finału zabrakło mu 1,3 s.Awans wywalczyła czołowa ósemka. Mimo to Roland start można zaliczyć do udanych. Zdobył pierwsze sześć punktów Pucharu Świata i w klasyfikacji generalnej zajmuje 27 miejsce. Przypomnijmy, że Bosiek po raz drugi w tym roku pobiła rekord na 3 km. Pierwszy raz w Inzell (4.08,44). Do Karoliny należą też rekordy kraju w jej kategorii wiekowej na dystansach: 1000 m (1.17,51), 1500 m (2.00,13) i 5000 m(7.20,01). Teraz przed polskimi panczenistami następne starty za oceanem. Kolejne zawody
Pucharu Świata odbędą się w amerykańskim Salt Lake City (8-10 grudnia).

O Lampę górniczą wsanockiej Barbórce

W Sanoku w weekend odbyły się pierwsze zawody zaliczane do Pucharu Polski.Wtomaszowskiej ekipie było 28 panczenistów i dwóch trenerów. Nasi przedstawiciele spisali się dobrze. Tomaszowianki zdominowały rywalizację kobiet.

Tomaszowskie panczenistki na podium w Sanoku. Stoją (od lewej): Natalia Jabrzyk, Karolina Gąsecka i Olga Kaczmarek

Tomaszowskie panczenistki na podium w Sanoku.
Stoją (od lewej): Natalia Jabrzyk, Karolina Gąsecka i Olga Kaczmarek

Wygrała Karolina Gąsecka, przed Natalią Jabrzyk i Olgą Kaczmarek. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Mateusz Owczarek. W biegu na 500 m najszybsza była Andżelika Wójcik z Cuprum Lubin z czasem 42,07, a za nią były Gąsecka 42,45, Jabrzyk 42,71 i Kaczmarek 42,74. Na 1000 było tak samo: 1.Wójcik 1.25,70, 2. Gąsecka 1,26,57, 3. Jabrzyk 1.28,32, 4. Kaczmarek 1.29,39. 1500 m należało do tomaszowianek – 1. Gąsecka 2,12,12, 3. Jabrzyk 2.14,54, 3. Kaczmarek 2.17,69. Wrywalizacji panów bieg na 500 m wygrał Damian Żurek 36,93. Piąty był Wiktor Grzybek 38,86, a dziesiąty Owczarek 39,92. W drugim, niedzielnym biegu Żurek wygrał ponownie 36,98, Grzybek był szósty 39,11, a Ślusarski ósmy 40,24. Na 1000 m było jeszcze lepiej:
1. Żurek 1.17,67, 2. Grzybek 1.18,93, 4. Oskar Ślusarski 1.20,40. Bieg na 1500 m wygrał Owczarek z czasem 1.59,18.Dziewiąty był Grzybek 2.12,29, a jedenasty Ślusarski 2.13,18. Owczarek był też najlepszy na 3000 m z wynikiem 4.03,90.