Najlepszy Polak Mateusz Goździk

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1451) z 25 maja 2018 r.

W ubiegłym tygodniu w Cluj Napoca odbyły się mistrzostwa świata młodzieżowców (U23) w kręglarstwie klasycznym. Do reprezentacji Polski na zawody w Rumunii powołanie dostali przedstawiciele Pilicy Tomaszów. Julia Sidło i Mateusz Goździk pokazali się z dobrej strony, ale od podium byli dość daleko.

Tomaszowscy młodzicy po zawodach mistrzowskich w tomaszowskiej kręgielni

Goździk w eliminacjach rywalizacji indywidualnej strącił 613 kręgli i jako jedyny Polak zakwalifikował się do finału. W decydującym starcie tomaszowianin wzniósł się na swoje wyżyny. Ustanowił rekord życiowy wynikiem 623 pkt, ale wystarczyło to do zajęcia dziewiątego miejsca.Mateusz wynikiem 241 ustanowił też życiówkę w zbieranych. W kombinacji kręglarz Pilicy uplasował się na czternastej pozycji. W rywalizacji drużynowej Polska zajęła ósme miejsce. To lekki zawód, bo była szansa na czołową szóstkę. Z drugiej zaś strony dość niespodziewanie za naszą reprezentacją znalazły się takie kręglarskie potęgi jak:Węgry, Chorwacja czy Rumunia. Goździk jest jeszcze juniorem młodszym (kat. U18), więc w mistrzostwach rywalizował z zawodnikami o pięć lat starszymi. To dobrze wróży jego przyszłej karierze. Z występu w Cluj może być w miarę zadowolona Sidło. Wprawdzie indywidualnie wiele nie zdziałała, ale starcie drużynowym Polki wywalczyły piąte miejsce z nowym rekordem Polski juniorek 3386 kręgli. Rekord rekordem, ale niedosyt pozostał, bo nasze dziewczyny długo były w grze o medal. Poza zasięgiem były Chorwatki, ale Polki jeszcze po grze czterech zawodniczek były bliskie brązu. Finisz był niestety słabszy. Grająca jako piąta w polskiej ekipie Julia choć uzyskała w sumie przyzwoity wynik, to dobrą grę zademonstrowała tylko na 2 torach. Należy jednak pamiętać, że dla Sidło – brązowej medalistki niedawnego Indywidualnego Pucharu Świata U18, był to czwarty start w ciągu trzech dni.

Niezbyt gościnni

W sobotę (19 maja) w tomaszowskiej kręgielni odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kręglarstwie. Rywalizowały ekipy z województw: śląskiego (KS Polonia Łaziska Górne), małopolskiego (BOSiR Brzesko) i łódzkiego (Pilica Tomaszów). Nasi zawodnicy okazali się mało gościnni, zajmując większość miejsc na podium. Wśród młodziczek indywidualnie tomaszowianki zajęły dziesięć kolejnych miejsc. Zwyciężyła Karolina Wołczyk, przed Aleksandrą Skoneczną i Kornelią Kujdą. Dalsza kolejność naszych dziewczyn: 4. Małgorzata Kompa, 5. Julia Karp, 6. Nikola Przybyła, 7. Oliwia Sygitowicz, 8. Kinga Klimek, 9. Aleksandra Przybyła, 10.Wiktoria Król. Rywalizację młodzików wygrał Igor Kolonko z Polonii Łaziska Górne. Z zawodników Pilicy drugie miejsce zajął Michał Skalski, czwarte Maciej Wojtaszek, a szóste Norbert Kolecki. Tomaszowianki zdominowały mistrzostwa par. Kolejność: 1. Skoneczna i Wołczyk, 2. Kompa i Kujda, 3. Karp i Sygitowicz, 4. N. Przybyła i Klimek, 5. A. Przybyła i Król. Parymłodzików: 1. Kolonko i Erkier (Łaziska Górne), 2. Skalski iWojtaszek. Zmagania tandemów mieszanych: 1. Kompa i Skalski, 2. Skoneczna i Kolecki, 4.Wołczyk iWojtaszek.